Kurumlu baca temizleme,Evlerdeki ya da iş yerlerindeki soba kurulumunda yapılması önerilen ilk işlem baca temizleme işlemi olmalıdır.Kurumlu baca temizleme işleminin gerçekleştirilmediği durumlarda, bacayı kaplayan kurumlar yüzünden baca kanalının çapı küçülmekte, bu durum ise soba verimliliğinin düşmesine ve duman zehirlenmelerine neden olabilmektedir. İlgili Kurum Başkanlığı’nca zorunlu kılınan ve ilgili kurumdan yetkili firmalarca gerçekleştirilen kurumlu baca temizleme işleminde Baca  Servisi ile Türkiye’nin her yerinde, tek telefonla, güvenilir ve garantili kurumlu baca temizliğini sağlamanız mümkün!
Kurumlu baca temizliğinde Avrupa standartlarında ve son teknolojik ekipmanlara sahip Baca Servisi ; uzman, güvenilir ve güler yüzlü teknik kadrosuyla Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Kurumlu baca temizliği için geliştirilmiş özel temizlik çubukları ve çelik fırçalar aracılığı ile evlerde ve iş yerlerinde  Baca Servisi ’nin uzman ekibinin özenli ve çevreye duyarlı çalışmalarıyla gerçekleştirilen temizlik işleminde etraf kirletilmemeye özen gösterilmektedir. Ayrıca soğuk günlerde binanın çatısına çıkılıp yapılan baca temizliğinin yerine bacaya çıkmaya gerek duyulmadan kurumlu baca temizliği işlemi gerçekleştirilebilmektedir.
İlgili kurumdan yetkili  Baca Servisinin sağlayacağı kurumlu baca temizleme işleminin periyodik temizliği ile yakıt ve enerji kaybı açısından bakıldığında %20 ila 30 arasında tasarruf sağlanabilmekte, aynı zamanda hayati risk taşıyan karbonmonoksit zehirlenmelerinin, baca tutuşmalarının ve yangın riskinin önüne geçilebilmektedir.